BIO

Nahoře na hoře je folkrocková kapela z Prahy. Přesněji řečeno z Prahy 5 – Řeporyje. Jedná se o kapelu, kterou dohromady svedla dlouholetá přátelství. Přesný rok založení je na rozdíl od zakladatelů neznámý. Kapelu založili Lukáš Žáček s Matějem Lubenským. Z počátku se ovšem nedá mluvit o tom, že by tito dva kamarádi měli představu, kam je jejich hudba dovede. Dokonce se ani nedá mluvit o velkých hudebních ambicích. Spíše se jednalo o úniky za klidem, jídlem a přátelským posezením. Od začátku ovšem bylo jasné, že se budou orientovat výhradně na svoji tvorbu.


Jako třetí do tohoto uskupení přistoupil Martin Kříž. Jakožto kamarád Matěje. V té době jediný opravdový kytarista a muzikant. Martin dal kapele Nahoře na hoře řád a začala tak poctivě pracovat na psaní vlastních písní. První živé vystoupení v tomto složení absolvovala kapela na přelomu roku 2021 a 2022 ve svém domovském prostředí. V Kavárně na náměstí, v Řeporyjích!


Na tomto vystoupení se shodou okolností ukázal také doposud poslední člen kapely, Lukáš Fiřt. Dlouholetý kamarád Martina a Matěje. Výborný kytarista a muzikant. V té době působící v několika hudebních uskupeních. I přes to, že do této doby byl výhradně kytarista, nezalekl se výzvy a chopil se basové kytary. Tak doplnil skupinu, která od té doby složení nezměnila.


Začátkem roku 2023 začaly dohady o tom, jak by se vlastně kapela měla jmenovat, protože se chystala do nahrávacího studia. Nápadů a pracovních názvů bylo hned několik. Některé lepší, jiné zase o něco horší. K žádnému vylepšení ovšem nedošlo a kapela zůstala pod názvem, se kterým poprvé živě vystoupila a stále vystupuje. S názvem, který dal nakonec i jméno nahranému EP. Nahoře na hoře.